Analiza S&P 500 – prognozowane wzrosty mają rację bytu

SP500
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 8 sierpnia 2019 do 20 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

Dzisiejszy dzień dla S&P 500 jest bardzo owocny, zaś cena porusza się w umiarkowanym range’u. Sesja jest bardzo ładnie ułożona, jeżeli chodzi o strukturę i już od samego początku sesji amerykańskiej widzieliśmy bardzo dużo sytuacji, które pozwoliły podbierać na pullbackach (korektach) i grać zgodnie z chwilowym swingiem, co z pewnością dla wielu trenerów było opłacalne.

W chwili obecnej obserwujemy odbicie się od szczytów, które jednocześnie osiągnęły górną granicę wartości (Value Area High) kompozytowego profilu rynkowego, utworzonego w dniach 8-14 sierpnia. Potem mieliśmy penetrację wczorajszej strefy wartości, aż do wczorajszego punktu kontroli (Point Of Control) następnie ponowne odbicie i przebadanie dzisiejszej strefy wartości (Value Area).

SP500
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 8 sierpnia 2019 do 20 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Profil rynkowy dzisiejszej sesji ma charakterystyczny kształt litery P. W obliczu braku nadzwyczajnych wydarzeń oraz tweetów, które mogłyby zatrząść rynkiem, wydaje się, że sesja w końcu rozwinie się w sposób tradycyjny i pozwoli na zamknięcie w granicach od 2925 do 2930 punktów, z możliwością jutrzejszych zdecydowanie bardziej dynamicznych ruchów.

Zgodnie z analizą Market Profile (profilu rynkowego), po dniu P-kształtnym, który jest charakterystyczny dla sytuacji, w których duży operatorzy zamykają swoje pozycję krótkie, w kolejnej sesji powinno nastąpić wybicie ceny w górę. Co do zasady dni o charakterze litery P zazwyczaj następują w trendach wzrostowych lub na końcu trendów spadkowych. Ta prawidłowość tym bardziej buduje oczekiwanie na dominację byków w kolejnych sesjach.

FP Markets
SP500 Market Profile
Źródło: Admiral Markets MT4, SP500 wykres M5 od 18 sierpnia 2019 do 20 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W tym tygodniu w kalendarzu wydarzeń rynkowych, poza raportami dotyczącymi ropy, nie ma żadnych spektakularnych wydarzeń czy też zapowiedzianych publikacji istotnych raportów ekonomicznych. W związku z tym, jeżeli na rynek nie napłyną nowe informacje dotyczące sytuacji amerykańsko-chińskiej, jest nadzieja na obserwację standardowo rozwijającej się aukcji i przewidywanej akcji cenowej.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).