Gdzie te longi, co wyśniły się? [analiza S&P 500)

684
S&P 500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres h4 od 5 lipca 2019 do 02 października 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

Na indeksie spółek amerykańskich S&P 500 mamy dziś bardzo dynamiczną praktycznie jednokierunkową sesję. Bardzo silne spadki nie są jednak determinowane żadnymi informacjami czy też tweetami.

Tło ekonomiczne również nie uległo drastycznym zmianom od dnia wczorajszego, gdzie jeszcze na sesji europejskiej, odnotowywaliśmy wzrosty.

W chwili obecnej przełamujemy bardzo istotną technicznie, dolną granice strefy popytowej znajdującej się pomiędzy 2888 a 2907 punktu.

Jeżeli ostatecznie zostanie ona przebita z potwierdzeniem, droga do dalszych spadków i oporu na poziomie 0 20 punktów niżej, zostanie szeroko otwarta.

FP Markets
S&P 500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres h4 od 5 lipca 2019 do 02 października 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Czy taka przecena jest możliwa? Myślę, że tak, jednak trzeba poczekać i zbadać nastroje rynkowe, kiedy wszyscy stracą już nadzieje na wzrosty, najprawdopodobniej właśnie wtedy rozpocznie się dynamiczny rynek byka.

Dla ewentualnych longów, najbliższy poziom TP1 to 2907 punktów a kolejny TP2 to 2927 punktów. Zanim jednak ktokolwiek rozpocznie ofensywę pozycji długich, potrzebny będzie okres spokoju, w którym rynek, chociaż trochę odetchnie bo dynamicznych spadkach towarzyszących nam od wczoraj.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).