Światowe rynki okiem eksperta Tickmill

510
FX vs Opcje Binarne
J2T Trade

FX vs Opcje BinarneWiększość azjatyckich akcji poszło w górę dziś rano, choć akurat chińskie indeksy zanotowały spadki. We Włoszech premier Conti uzyskał wotum zaufania w Izbie Deputowanych. Tymczasem doradca prezydenta elekta USA Bidena ostrzegł, że nowa administracja nie zamierza znieść ograniczeń w podróżowaniu do Unii Europejskiej.

Rząd Wielkiej Brytanii stwierdził, że ​​rozprowadzanie szczepionki przeciw COVID-19 jest utrudnione przez “wyboiste” procesy produkcyjne. Pomimo tego podaje się, że ponad 4 miliony ludzi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Z kolei krążą pogłoski, że Unia Europejska planuje oznajmić swoim krajom członkowskim, iż do tego lata muszą zaszczepić co najmniej 70% swojej populacji.

Niemiecki sondaż ZEW zapewni jedno z pierwszych wskazań trendów gospodarczych w strefie euro w styczniu. Raport z zeszłego miesiąca był mieszany, ponieważ miara obecnych warunków spadła do najniższego od pięciu miesięcy poziomu, ale oczekiwania wzrosły bardziej niż oczekiwano. Eksperci spodziewają się podobnych odczytów w tym miesiącu, ponieważ kolejne obostrzenia wprowadzane w związku z lockdownem mogą doprowadzić do dalszego spadku obecnych warunków, ale nadzieje związane z rozprowadzaniem szczepionek mogą ponownie wspierać oczekiwania. Jako badanie prowadzone przez analityków finansowych, ZEW jest zwykle mniej użyteczny niż dane PMI publikowane w piątek, ale komponent oczekiwań jest często dobrym wskaźnikiem wyprzedzającym.

Główny ekonomista Banku Anglii – Andy Haldane weźmie udział w rozmowie online z byłym redaktorem Guardiana – Alanem Rusbridgerem. Ta sesja może przynieść pewne przydatne spostrzeżenia na temat rozwoju gospodarczego. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby zapowiedział coś nowego w temacie, który najbardziej interesuje rynki, czyli czy Bank Anglii obniży stopy procentowe poniżej zera. Wypowiedzi gubernatora Banku Anglii Andrew Baileya z zeszłego tygodnia, które wskazywały na potencjalne ryzyka ujemnych stóp procentowych, były postrzegane przez rynki jako sugerujące, że takie działania w bliskim terminie są mało prawdopodobne. Niemniej jednak ten ruch w dalszej części roku jest nadal postrzegany jako możliwy. Oczekuje się, że Bank Anglii w przyszłym miesiącu przedstawi sprawozdanie z rozmów z bankami na temat kwestii związanych z ich potencjalnym wdrożeniem.

FP Markets

Senat Stanów Zjednoczonych ma dziś wrócić z zimowej przerwy, a najważniejszym punktem programu będzie ustalenie harmonogramu drugiego procesu prezydenta Trumpa w sprawie impeachmentu. W tym czasie prezydent elekt Biden obiecał, że podejmie szybkie kroki w celu uchylenia niektórych decyzji Trumpa “dekretem wykonawczym”, który nie wymaga poparcia Kongresu. Jednak jego fiskalny pakiet stymulacyjny będzie musiał przejść przez Kongres, więc ważną kwestią będzie to, czy proces impeachmentu znacząco go opóźni. Nominowana na Sekretarza Skarbu Janet Yellen pojawi się dziś na przesłuchaniu zatwierdzającym w Senacie, a pakiet stymulacyjny prawdopodobnie będzie kluczowym tematem.

Dane o grudniowej inflacji w Wielkiej Brytanii zostaną opublikowane w środę. Prognozuje się, że roczna inflacja CPI wzrosła do 0,6% z 0,3% w listopadzie. Jednak to i tak pozostawiłoby ją o ponad 1 punkt procentowy poniżej celu inflacyjnego wynoszącego 2%.

Dziś o godzinie 16:00 wygasają opcje na:

  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY
  • AUDUSD

Spojrzenie od strony technicznej i handlowej

EURUSD: kierunek niedźwiedzi poniżej 1.2265 z celem 1.2050

Z technicznej i handlowej perspektywy, spadek poniżej 1.22 otwiera drogę do retestu ofert na 1.2050, tylko zamknięcie powyżej 1.2265 zanegowałoby obecne wybicie. UPDATE cel osiągnięty, należy oczekiwać realizacji zysków, która poskutkuje pullbackiem do 1.2150/1.22.

Raporty dotyczące płynności sugerują spadkowe oferty do poziomu 1.2050, z kolejnym wzrostem ofert przy 1.20, z wieloma przystankami i niewielkim ruchem do okolic 1.1980, co może skutkować zatrzymaniem spadków. Oferty wzrostowe pozostają stosunkowo lekkie aż do 1.2180, następnie pojawiają się w okolicy 1.22, ale od 1.2220 są na tyle słabe, że opór może okazać się bardzo silny.

Wykres EURUSD - 19.01.2021

GBPUSD: kierunek byczy powyżej 1.35 z celem 1.39

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że 1.35 wspiera wzrosty, ceny mogą podejść wyżej i przetestować górny target fali 5, znajdujący się w strefie 1.3910-1.3980.

Raporty dotyczące płynności sugerują, że silne oferty będą składane, gdy rynek zbliży się do poziomu 1.37, następnie wyłamanie strefy 1.3715-1.3725 spowoduje szybki wzrost do 1.3750, a następnie spowolnienie podejścia pod 1.38. Jeśli chodzi o oferty spadkowe, to wzrastają one od 1.3550, co otworzy spadki aż do 1.34.

GBPUSD - 19.01.2021

USDJPY: kierunek niedźwiedzi poniżej 104.50, z celem 101.20

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że osiągnięcie poziomu 104.20-104.50 wywoła próby wzrostów, należy na tę chwilę spodziewać się spadku z celem 101.2.

Raporty dotyczące płynności sugerują, że oferty wzrostowe przyspieszą w okolicy 104.2, następnie osłabią się przy 104.5, oraz ponownie wzrosną w strefie 104.80-105. Oferty spadkowe są stosunkowo silne od 103.5 aż do 102.5, gdzie zaczynają słabnąć.

USDJPY - 19.01.2021

AUDUSD: kierunek byczy powyżej 0.76 z celem 0.8

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że 0.76 pełni rolę wsparcia, ceny mogą podejść wyżej i przetestować górny target fali 5, znajdujący się na poziomie 0.8. Warto jednak zwrócić uwagę, że 0.78 to średnioterminowy cel wzrostów i może on skłonić do realizacji zysków, a trend wzrostowy zostanie wznowiony dopiero z poziomu wsparcia zlokalizowanego na 0.7450.

Raporty dotyczące płynności sugerują lekkie oferty w okolicy 0.7660 i jeszcze słabsze z wieloma przystankami aż do 0.7550, gdzie dopiero pojawiają się naprawdę silne oferty. Silne wzrostowe oferty pojawiają się od 0.7750, następnie słabną przy 0.7820, co może wywołać pewne problemy, jednak znów znacząco się zagęszczają w okolicach 0.79.

Wykres AUDUSD - 19.01.2021

Patrick Munnelly
Analityk Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.