Rynki wciąż zmagają się z oczekiwaniami związanymi z pakietem stymulacyjnym i obawami dotyczącymi COVID-19

367
amerykańskie indeksy
J2T Trade

Dla inwestorów giełdowych początek tygodnia był dość kiepski. Jednak większość indeksów była w stanie odwrócić spadkową tendencję, którą zaobserwowano wczoraj i wrócić do generowania zysków już dziś. Na razie głównymi tematami rynkowymi pozostają nadchodzący amerykański fiskalny pakiet stymulacyjny oraz stosunkowo zmienne informacje dotyczące COVID-19.

W Stanach Zjednoczonych prezydent Joe Biden nadal naciska na pakiet pomocowy w wysokości 1,9 biliona dolarów, który zaproponował jeszcze przed swoim zaprzysiężeniem. Jednak, jako że niektórzy Demokraci apelują o jeszcze wyższą sumę, a Republikanie naciskają na jej zredukowanie, wciąż nie wiadomo kiedy taki pakiet może zostać zatwierdzony w Kongresie. To opóźnienie nieco osłabiło niedawny rajd wzrostowy na rynkach akcji, który w dużej mierze opierał się na oczekiwaniach dotyczących szybkiego wprowadzenia tego pakietu.

Obawy dotyczące dalszego rozwoju pandemii COVID-19 również osłabiły niektóre bycze nastroje obserwowane ostatnio. Jako że na całym świecie liczba zakażeń i zgonów wciąż rośnie, istnieje pilna potrzeba maksymalnego zintensyfikowania wdrażania programów szczepień. Niestety, niepokój budzą obawy związane z problemami z zaopatrzeniem i skutecznością obecnych szczepionek na nowe szczepy wirusa. Skoro wiele krajów europejskich, w tym Wielka Brytania, mierzy się z przedłużającymi się lockdownami, koszty gospodarcze pandemii nadal rosną. W Europie w weekend pojawiły się nawet sceny zamieszek, a świat obiegła informacja, że Włochy będą prowadzić sprawę sądową przeciwko firmie Pfizer z powodu opóźnień w dostawie szczepionek.

Spojrzenie od strony technicznej na indeksy

DAX 30

FP Markets

DAX 30 wybił dolne ograniczenie kanału utworzonego przez dołki z 2020 roku, ale na tę chwilę udało mu się utrzymać poziom wsparcia zlokalizowany na 13744.70. Dopóki cena go utrzyma, tendencja wzrostowa pozostaje w grze. Jednak jego wybicie otwiera drogę do poziomu wsparcia umiejscowionego znacznie niżej, na poziomie 13322.69.

DAX 30 - 26.01.2021 - Tickmill

S&P 500

S&P 500 nadal utrzymuje się powyżej poziomu 3821.75, który został pokonany w zeszłym tygodniu. Zgodnie ze wzrostową tendencją widoczną w szerszej perspektywie, krótkoterminowe nastawienie w górę wciąż obowiązuje. Każda głębsza korekta powinna zatrzymać się na wsparciu zlokalizowanym na poziomie 3714.50 z linią trendu wzrostowego tuż pod nim.

sp500 - 26.01.2021 - Tickmill

FTSE 100

FTSE 100 zanotował głębszą korektę po swoim pierwszym podejściu pod poziom 7025.8. Do tej pory zatrzymało ją wsparcie na poziomie 6640.6. Dopóki ten poziom pozostaje utrzymany, sentyment wskazuje na dalszy ruch wzrostowy. Jednak, jeśli zostanie wyłamany, to kolejne wsparcie znajduje się na 6414.6

FTSE 100 - 26.01.2021 - Tickmill

Nikkei 225

Nikkei 225 nadal utrzymuje się poniżej poziomu 29005.6. Cena waha się już dłużej niż tydzień w wąskiej konsolidacji między tym poziomem a wsparciem na 28372.5. Dopóki wsparcie pozostaje utrzymane, wciąż panuje nastawienie bycze i szersza tendencja wzrostowa powinna być kontynuowana.

Nikkei - 26.01.2021 - Tickmill

Autor: zespół Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.