Większościowi akcjonariusze Games Box S.A. podpisali nowe umowy lock-up

gry rozrywkowe
J2T Trade

Od początku 2023 roku kurs akcji Games Box S.A. wzrósł o ponad 120%. Przychody i zysk spółki w I kwartale 2023 r. poprawiły się w porównaniu do analogicznego okresu roku 2022. Dodatkowo na dzień 31 marca 2023 r. Spółka posiadała środki pieniężne w wysokości 918 tys. zł, co pozwala ze spokojem myśleć zarówno o produkcji gry Primitive, jak również 2 innych ważnych gier tj. Repo Man i Riot Control Simulator.

W jednym z ostatnich raportów bieżących spółka poinformowała, że zarówno Prezes spółki oraz Ultimate Games S.A., czyli główny akcjonariusz spółki podpisali nowe umowy lock-up. Na mocy tych umów podmioty te zobowiązywały się do nie zbywania posiadanych akcji przez 12 miesięcy, tj. do dnia 24 czerwca 2024 r. Oznacza to, że akcjonariusze posiadający ponad 53% akcji Games Box S.A. wierzą w rozwój spółki i wzrost jej wartości.

Spółka w najbliższym czasie mocno koncentruje się na produkcji gry Primitive, której wersja demonstracyjna ma się pojawić do końca tego roku. Primitive to przygodowo-survivalowa gra akcji, w której gracz przenosi się do epoki kamienia łupanego czyli około 40 000 lat wstecz. Główny bohater gry został wraz z rodziną wygnany ze swojej wioski i musi się zmagać z przeciwnościami losu. Potencjał gry obrazują dwie liczby. Na wishlistę zapisało się ponad 31.000 graczy oczekujących na grę, a trailer na kanale IGN obejrzało już ponad 636.000 osób.

Chyba nic nie działa lepiej na sentyment inwestorów, wysokie ceny akcji i ogólną percepcję spółki niż dodatnie wyniki finansowe i dobre wieści dotyczące działalności operacyjnej dotyczące np. nowych produktów. W przypadku Games Box S.A. czyli spółki notowanej od czerwca 2022 r. na rynku New Connect zarówno kwestie operacyjne, finansowe, a także korporacyjne mogą skłaniać do optymizmu.

FP Markets

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.