4 ciekawe spółki sportowe do zainwestowania na jesień

Manchester United
J2T Trade

Spółki z branży sportowej radzą sobie znakomicie na giełdzie. O ile do niedawna wśród nich znajdowali się producenci odzieży sportowej, czy marki obuwia, tak dziś na światowych giełdach obecne są nawet kluby sportowe. W tym artykule przedstawimy wam cztery najciekawsze spółki, które pozwolą wam na inwestycję w sport.

Manchester United

Ten najwyżej wyceniany klub piłkarski na świecie jest marką, którą znają chyba wszyscy. Zadebiutował w ramach oferty publicznej na giełdzie w Nowym Jorku w 2012 roku, a jego kapitalizacja obecnie przekracza 3 miliardy dolarów. Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy, cena akcji spółki o tickerze MANU wzrosła o 16%. Ale inwestycja w Manchester United może opłacić się nie tylko krótkoterminowym traderom. Spółka wypłaca bowiem też dywidendę, która w tym roku wyniosła ponad 1%. Wyniki finansowe klubu są mieszane – w zależności od kwartału na przemian ostatnio spółka zyskuje i traci, ale biorąc pod uwagę, jednak wahania nie są duże.

Draftkings

To największy amerykański bukmacher internetowy. Potencjał tej spółki polega na tym, że rynek zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych dopiero się rozwija. To dlatego, że w większości stanów wciąż obowiązuje wieloletni zakaz zakładów. Sytuacja jednak bardzo szybko się zmienia, co może stanowić mocny impuls dla wzrostu cen akcji Draftkings. W jego ofercie znajduje się zarówno tak zwany fantasy football, czyli rodzaj wirtualnych zawodów sportowych, jak również typowanie wyników piłkarskiej Premier League, wyścigów samochodowych Nascar, czy nawet mistrzostw świata w rzutki World Darts Championship. Kilka lat temu Draftkings miał ponad 8 milionów użytkowników, a ich liczba ciągle rośnie.

Li Ning

To najcenniejsza marka odzieży sportowej oraz butów z Chin, mająca aspirację stać się chińskim Ndidasem lub Nike. Li Ning dopiero zdobywa rynki zachodnie i nie jest jeszcze mocno obecna w naszym kraju, ale otwiera już pierwsze sklepy w Europie. O ile odzież chińskich marek nie cieszy się ogólnie dużym zaufaniem i jest oceniana jako słabszej jakości, Li Ning oferuje ubrania uszyte ze znakomitych materiałów i świetnie zaprojektowane. Ta spółka notowana na giełdzie w Hongkongu radzi sobie znakomicie na rynku i w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła aż o 174,51%, wciąż pozostając okazją inwestycyjną.

FP Markets

Juventus Turyn

Notowany na giełdzie w Mediolanie Juventus jest najcenniejszym włoskim klubem – przynajmniej jeśli chodzi o kapitalizację. Założony w 1897 roku, ma potężną bazę kibiców nie tylko we Włoszech, ale też fankluby na całym świecie. Na giełdzie jest notowany do 2001 roku, a jego IPO okazało się tak wielkim sukcesem, że pozwoliło na zebranie 437 milionów euro. Co ważne, jak podkreślają menedżerowie spółki, pieniądze z giełdy mają zostać wykorzystane na rozbudowę infrastruktury stadionu i obiektów treningowych, a nie na wypłaty dla graczy. Jako spółka, Juventus w ostatnim roku nieco stracił, ale jest to związane z ogólną kondycją giełdy we Włoszech. Co ważne, dzięki temu właśnie teraz wydaje się być dobrą inwestycją, ponieważ ma potencjał do wzrostów. Wyniki finansowe klubu też na papierze wyglądają nieźle, a kapitalizacja rynkowa wynosi niemal miliard euro. To tylko część spółek związanych ze sportem, jakie dostępne są na światowych giełdach. Warto jednak zainteresować się branżą sportową w biznesie, nawet jeśli nie jesteś kibicem.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.