26-27 listopada Warszawskie Targi Sztuki (WTS) to wyjątkowa okazja do spotkań z ludźmi sztuki!

Warszawskie Targi Sztuki

19. Warszawskie Targi Sztuki (WTS) to wyjątkowa okazja do spotkań z ludźmi sztuki – właścicielami galerii, artystami, kolekcjonerami, kuratorami, muzealnikami. To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Od początku istnienia ich organizatorem jest Dom Aukcyjny Rempex, którego prezesem jest Piotr Lengiewicz.

26 – 27 listopada 2022, po raz drugi WTS odbędą się w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego. Nowe miejsce stwarza nowe, jeszcze większe możliwości wystawiennicze. Zapewnia większy komfort wystawcom i zwiedzającym.

W jednym miejscu znajdzie się ponad 1000 dzieł sztuki z ponad 80 wyselekcjonowanych galerii, antykwariatów oraz domów aukcyjnych z całej Polski – obrazów, rzeźb i grafik twórców współczesnych, takich jak: Jan Dobkowski, Jan Berdyszak, Tomasz Górnicki, Krzysztof M. Bednarski, Henryk Cześnik, Władysław Hasior, Stefan Gierowski, Janina Wierusz Kowalska, Stanisław Dróżdż, młode pokolenie będą reprezentować m.in. Dawid Czycz, Wiktor Gałka, Tomasz Górnicki i Karol Palczak. Z artystów przedwojennych będzie można kupić dzieła m.in. Bolesława Biegasa, Jacka Malczewskiego, Wojciecha Wiessa, Stanisława Kamockiego, Witkacego, Wlastimila Hofmana, Alfonsa Karpińskiego. Obecne też będą znane wydawnictwa książkowe.

Organizatorom WTS przede wszystkim zależy na jakości oferowanych prac i to decyduje, które galerie i antykwariaty są przyjmowane na Targi. Chcielibyśmy, żeby praca zakupiona na Warszawskich Targach Sztuki dawała gwarancję, że była to słuszna decyzja.

FP Markets

Ostatnią 18. edycję WTS odwiedziło około 9 tys. gości!

Jak zwykle WTS towarzyszą wystawy wybitnych artystów, prezentowaliśmy już twórczość m.in. Jacka Malczewskiego, Tadeusza Kantora, Witkacego, Jerzego Nowosielskiego. W tym roku 19. WTS wzbogacą dwie ekspozycje:
„Alfabet Kolekcji Rytel” (m.in. Magdalena Abakanowicz, Roman Opałka, Leon Tarasewicz, Ryszard Winiarski) oraz „Woman Art. Power” (m.in. Agata Kus, Martyna Czech, Agata Zbylut, Julia Curyło). Będzie to część ekspozycji prezentowanej już w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Tradycyjnie też w trakcie WTS odbywają się wykłady o sztuce i rynku sztuki oraz spotkania z artystami. Od lat misją Targów są działania związane z edukacją. W tym roku przygotowaliśmy bardzo bogaty program.

Sobota 26.11.2022

Godz. 12.00

Spotkanie z Robertem i Mariuszem Rytel – kolekcjonerami oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie Alfabet Kolekcji Rytel.

Godz. 14.00

Spotkanie z Markiem Roeflerem – kolekcjonerem, właścicielem prywatnego muzeum Villa La Fleur. Prowadzenie Piotr Sarzyński („Polityka”).

Godz. 15.30

Teatr malowania Profesora Henryka Cześnika „WspółCześnik”, wraz z oprawą muzyczną Ireneusz Wojtczak –  strefa chillout. Organizator Mazowiecki Dom Aukcyjny Teutsch Gallery.

Katarzyna Karpowicz Mazowiecki Dom Aukcyjny
Katarzyna Karpowicz Mazowiecki Dom Aukcyjny

Godz. 17.00

Spotkanie z artystkami m.in. Agatą Zbylut, Heleną Stiasny, Julią Curyło biorącymi udział w wystawie Woman Art Power. Prowadzenie Paweł Witkowski (kurator wystawy).

Godz. 18.00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Woman Art Power.

Niedziela 27.11.2022

Godz. 12.00

Panel dyskusyjny: „Jak pomóc młodym artystom odnaleźć się na rynku sztuki ?” – moderator Małgorzata Piwowar („Rzeczpospolita”), prof. Andrzej Bednarczyk (Rektor krakowskiej ASP), Jan Sętowski (właściciel Galerii Sętowski/Gawron), Tomasz Górnicki (rzeźbiarz), Katarzyna Moczulska (blog o sztuce KoniKreatywny).

Godz. 13.30

„Światowe sukcesy polskich artystów m.in. Ewy Juszkiewicz, Mirosława Bałki, Wilhelma Sasnala, Magdaleny Abakanowicz. Mechanizmy rządzące rynkiem sztuki”. Prowadzenie Rafał Kamecki (Prezes Artinfo.pl).

Godz. 14.30

„Rynek NFT – aktualny raport, perspektywy, nowe kierunki rozwoju”. Spotkanie z ekspertami: Rafał Kamecki (Prezes Artinfo.pl), Michał Kozicki (Artinfo.pl), Grzegorz Pędras (Iconic Art Spirits).

Godz. 15.00

Spotkanie z artystą prof. dr. hab. Wiesławem Łuczajem – stoisko Goldenmark.

Godz. 17.00

„Czułe inwestycje” – 15-lecie akcji „Wielcy Małym”. Spotkanie z artystami wspierającymi Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! m.in. z Katarzyną Jędrysik-Castellini, Andrzejem Pągowskim, Rafałem Olbińskim. Prowadzenie Beata Pawelczyk-Błasiak (inicjatorka akcji, autorka albumu „Human Artsist”).

WTS

 

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.