Wybuchowy Gaz Naturalny

natgas analiza
Źródło: Admiral Markets MT5, NGAS wykres MN od 28 stycznia 2019 do 04 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

Ostatnio pisałem nieco o innych niż zwykle rynkach, ponieważ zazwyczaj skupiam się na ropie WTI będącej surowcem energetycznym oraz giełdowym indeksie S&P 500, czyli na instrumentach najlepiej oddających sytuację gospodarki amerykańskiej. W dniu dzisiejszym chciałbym powrócić do tej tendencji i skupić się na rynku gazu naturalnego. W ofercie Admiral Markets funkcjonującego, jako Natgas, bądź w skrócie NGAS, pod którym to symbolem możecie znaleźć go państwo na platformie MetaTrader.

Sytuacja na tym rynku jest z natury bardzo dynamiczna, ponieważ kontrakty na gaz charakteryzują się bardzo niską płynnością przy bardzo wysokiej zmienności. Zwłaszcza w odniesieniu do pozostałych rynków surowcowych. Ostatnie dni bardzo dobrze obrazują tą tendencję, zaś Natgas porusza się w pięknych swingach w trendzie rosnącym.
W dniu dzisiejszym osiągnął on poziom 2.43 USD. Cena zbliża się on tym samym do poziom oporu znajdującego się przy 2,50 USD, będącego również bardzo silnym poziomem w ujęciu psychologicznym.

natgas analiza
Źródło: Admiral Markets MT5, NGAS wykres MN od 28 stycznia 2019 do 04 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Natgas jest rynkiem, którego zmienność charakteryzuje duża sezonowość zarówno, jeżeli chodzi o wpływ pór roku, ale także chwilowe zmiany pogodowe.

Doniesienia o zbliżającym się huraganie Dorian sprawiają, że ceny gazu naturalnego bardzo silnie rosną. Jest to zaskakujące zważywszy, że huragany na wschodnim wybrzeżu mają zazwyczaj efekt odwrotny, w związku z prognozowanym spadkiem popytu w stanach znajdujących się na tym obszarze. Natomiast to huragany uderzające w zatokę meksykańską, historycznie wpływały na wzrost ceny surowca, z uwagi na możliwość zniszczenia infrastruktury produkcyjnej i wydobywczej gazu naturalnego.

FP Markets

Kolejnym ważnym w najbliższych tygodniach czynnikiem, jest prognozowane ocieplenie w Stanach Zjednoczonych, które powinno zredukować popyt na gaz, często używany do ogrzewania.

Wszystkie te wskazówki powinny nastawiać nas niedźwiedzio do obecnie panującego sentymentu, jednak widzimy bardzo silną akcję cenową prowadzącą ku kolejnym szczytom. Testy poziomu 2,50 USD okażą się kluczowe dla dalszych losów ceny tego surowca w najbliższych tygodniach. Jeżeli poziom ten nie zostanie przebity, kolejne wzrosty będą prawdopodobne dopiero w okresie jesienno-zimowym.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).