Wall Street zdominowane. Dow Jones spadł 0,50%.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Główne amerykańskie indeksy giełdowe traciły przeważnie w USA. Wall Street zostało zdominowane przez podaż. Dow Jones 30 spadł wczoraj 0,50%. Jak wygląda analiza na środową sesję handlową?

Dow Jones 30 w dół

Podczas wtorkowej sesji amerykański indeks giełdowy Dow Jones 30 spadł 0,50%. Dla najstarszego amerykańskiego indeksu był to spadek 150 punktów. Wraz z innym głównym indeksem giełdowym – S&P 500 pogłębił tego tygodniowe straty. Również indeks Dow Jones 30 przedłuża serię spadków, kończąc 5 dzień z rzędu obniżką notowań.

Boeing odrobił

Najsilniejszą spółką wczoraj okazał się Boeing. Spółka ostatnio notowała spadki, jednak część z nich odrobiła. We wtorek Boeing zyskał 5,44%, odnotowując największą zmienność ze wszystkich komponentów indeksu Dow Jones 30. Przeważały spółki spadkowe, które przyczyniły się do spadku indeksu.

Wysłuchanie próśb

Po wtorkowym wezwaniu Prezydenta Ukrainy, sekretarz generalny NATO wypowiedział się. Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz dostarczy Ukrainie ciężką broń i systemy dalekiego zasięgu. Nowy pakiet pomocy ma zostać uzgodniony w najbliższych dniach. Stoltenberg zauważył, że Sojusz skoncentrowany jest na zwiększaniu wsparcia dla Ukrainy.

FP Markets

Sprzedaż detaliczna w maju

Dziś podczas godzin pre-marketu zostanie opublikowany raport dotyczący sprzedaży detalicznej w USA. Według analityków wartość ta spadnie, a analitycy są co do tego przekonani.

Punkt widzenia – w końcu wzrost?

Podczas wczorajszej analizy indeksu podane zostały dwa scenariusze na sesję. Rynek podjął się po części realizacji scenariusza spadkowego. W myśl: ,,Jeżeli po wspomnianym wyżej wyjściu ponad TDP, poziom TDP nie zostanie utrzymany, można przypuszczać scenariusz spadkowy. Wówczas re-test od dołu TDP stanowić może preludium do dalszego spadku z celem na 30 600-30 500″. Faktycznie poziom TDP okazał się dla rynku oporem. Target został bardzo szybko wypełniony, a rynek w konsekwencji zszedł do niższych zakresów.

Rynek zatrzymał wczorajszy spadek na poziomie TSS. Obecnie rynek oscyluje poniżej poziomu TFS. Na dzisiejszą sesję przewidziane zostały dwa scenariusze. Poziomy nie uległy zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowym założeniem na dziś jest konieczność utrzymania poziomu TFS. Poziom TFS nie może zostać wybity od dołu. Testowanie od góry poziomu TFS będzie świadczyło na korzyść ruchu wzrostowego. Z okolic poziomu TFS zatem, rynek może zebrać siłę popytową. Ruch wzrostowy może sięgnąć poziomu 30 800 bądź wyższego.

Wykres H1 DJ wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 15.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Może jednak wydarzyć się tak, że rynek potraktuje poziom TFS, jako opór. Ten poziom zostanie jedynie nadbity, a jego nie utrzymanie spowoduje wygenerowanie ruchu spadkowego. Celem dla tego ruchu będzie poziom TSS bądź niższe.

Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 15.06.2022

Konkluzja

Dziś oczekuję od rynku większej zmienności. O godzinie 20 zostanie podana informacja dotycząca wysokości stóp procentowych. Przypuszczam realizację scenariusza wzrostowego. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 31 271

TFR : 31 022

TDP : 30 770

TFS : 30 524

TSS : 30 272

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.