Już 18 września na evencie #StartDEX będzie można doświadczyć, w jaki sposób technologia blockchain, diametralnie zmienia oblicze rynków giełdowych.

Wkrótce w Katowicach odbędzie się #StartDEX – wyjątkowe wydarzenie związane z uruchomieniem pierwszej, zaawansowanej technologicznie, zdecentralizowanej giełdy. Wydarzenie to przyciąga uwagę głównych firm medialnych/blockchain-owych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Już teraz zarezerwuj miejsce!

Zdecentralizowana giełda – co to jest?

DEX (Decentralized Exchange) jest platformą wymiany cyfrowych aktywów, która działa w zdecentralizowany sposób, czyli bez władzy centralnej. Giełda zdecentralizowana umożliwia handel cyfrowymi aktywami w trybie peer-to-peer (bezpośrednio między inwestorami). Ponieważ użytkownicy nie muszą przenosić swoich aktywów na giełdę, zmniejsza to ryzyko kradzieży oraz włamań do giełdy. Zdecentralizowana forma handlu zapobiega również manipulacjom cenowym oraz sfałszowanym obrotom handlowym.

Jakie możliwości daje Value DEX?

DEX Value

W przeciwieństwie do scentralizowanych giełd, Value DEX nie kontroluje środków użytkowników. Serwer hostujący domenę jest oczywiście scentralizowany, ale już samej giełdy nie obsługuje żadne pojedyncze urządzenie. Value DEX oparty jest na blockchainie Ethereum i obsługiwany przez szereg węzłów sieci. Skoro nie ma pojedynczego podmiotu kontrolującego Value DEX, nie ma też pojedynczego punktu kontroli nad funduszami użytkowników. Giełdy zdecentralizowane nie muszą opierać się na zaufaniu systemowi – użytkownicy cały czas mają kontrolę nad swoimi środkami, a wszystkie transakcje oparte są na mechanizmie peer-to-peer.

DEX Value

Taki sposób funkcjonowania DEX-ów możliwy jest dzięki zastosowaniu systemu inteligentnych kontraktów Ethereum. Gdy tylko fundusze związane są poprzez inteligentny protokół, uzyskać do nich dostęp może tylko osoba dysponująca odpowiednim kluczem prywatnym. Tymczasem, korzystając z tradycyjnej, giełdy scentralizowanej, użytkownik zrzeka się kontroli nad swoim kluczem prywatnym, a wszystkie fundusze przechowywane są w jednym rejestrze, który odpowiada „gorącym” rezerwom giełdy. Uzyskawszy do niego dostęp, haker bez trudu przejmie kontrolę nad „twoimi” środkami. Dzięki systemowi zdecentralizowanemu cały czas zachowujesz kontrolę nad swoim kluczem prywatnym – o ile nie wyjawisz klucza bezpośrednio oszustowi – Twoje fundusze zabezpieczone będą przez inteligentny kontrakt.

Value DEX

Value DEX ma funkcjonować jako w pełni autonomiczna zdecentralizowana giełda, w której proces rejestracji, jeśli będzie odpowiadał standardowemu szablonowi, będzie odbywał się praktycznie automatycznie, a wszystkie funkcje na giełdzie będzie obsługiwał smart contract.

System został tak zaprojektowany, aby każdy był w stanie z niego korzystać i dokonywać błyskawicznych operacji. Celem jest maksymalne uproszczenie i zwiększenie bezpieczeństwa procesu nabywania udziałów w firmach w formie security tokens.

Dlaczego warto pojawić się na Start DEX w Katowicach?

Najważniejszym punktem tego wydarzenia będzie pokazanie innowacyjnych możliwości oferowanych przez nowy rynek giełdowy. Uczestnicy wydarzenia będą również świadkami testu jego funkcjonalności, którym będzie oficjalny debiut pierwszego security tokens na Value DEX. Uczestnicy wydarzenia Start DEX będą światami historycznego momentu rozwoju rynku kapitałowego. Po raz pierwszy udziały spółki w formie security tokena będą przedmiotem wtórnego obrotu na globalnym zdecentralizowanym rynku wymiany.

Value DEX

Organizatorem wydarzenia jest Value

Value to innowacyjny start-up blockchainowy w regionie CEE. Jest to nowoczesna firma prowadząca działalność w wielu sektorach gospodarki, głównie w obszarze Tech i Equity. Value to innowacyjna forma organizacji, rozwiązująca kluczowe problemy obecnych spółek kapitałowych dzięki użyciu technologii blockchain, security tokens oraz inteligentnych kontraktów.

Weź udział w #StartDEX

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.