Strategia RSI Commodity Scalping

J2T Trade

Systemy skalpingowe to jednymi z najpopularniejszych strategii wykorzystywanych przez traderów zarówno na rynku towarowym jak i Forex. Wynika to z faktu, że można wykorzystać wysoką dźwignię finansową, która powoduje większe możliwości jakie tworzą się przed traderem. Wykorzystując wysoką dźwignię finansową, spekulant zobowiązany jest uiścić niewielki depozyt zabezpieczający, który często wynosi ok. 1% depozytu. Wysokość depozytu zabezpieczającego zależy od wybranego rynku oraz brokera.

Omówiony poniżej system scalpingowy wykorzystuje krótkoterminowe ruchy, w celu wygenerowania dodatniej stopy zwrotu. Handel odbywa się na rynku towarowym, który pełni istotną rolę dla inwestorów oraz jest śledzony przez czołowych analityków, z racji ogromnego przełożenia cen towarów na pozostałe aspekty gospodarki. System ten w swojej definicji jest krótkoterminową strategią, która identyfikuje trend na interwale D1, po czym trader zajmuje jedynie pozycje zgodne z trendem. Handel odbywa się zarówno na metalach szlachetnych, jak również na surowcach energetycznych.

Narzędzia wykorzystywane w strategii scalping RSI Commodity

Strategia inwestycyjna RSI Commodity Scalping wykorzystuje klasyczną analizę trendu na D1 polegająca na określeniu lokalnych szczytów oraz dołków. W zależności czy instrument generuje coraz wyższe szczyty i dołki, czy coraz niższe szczyty i dołki ,określamy trend wzrostowy, bądź spadkowy. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu, gdyż trading odbywa się zgodnie z kierunkiem trendu. Dodatkowo wykorzystywane są dwa wskaźniki Relative Strength Index (RSI) – 7-okresowy i 14-okresowy na wykresie M5.

RSI scalping

FP Markets

Soja – trend wzrostowy

RSI scalping

Ropa Brent  – trend spadkowy


ScalperScalper radzi:

Strategię RSI Commodity Scalping najlepiej sprawdzisz na rachunku demo, na którym nie musisz ryzykować własnych środków, aby przekonać się, czy testowany system handlu działa. Bezpłatne konto demonstracyjne możesz uruchomić tutaj.


RSI Commodity Scalping – wejście w pozycję

W momencie, w którym trader zidentyfikował trend na wykresie dziennym, przechodzi na wykres pięciominutowy. Okazja do zajęcia pozycji długiej pojawia się w chwili, kiedy oba oscylatory RSI znajdują się w obszarze niedowartościowania. Obszar niedowartościowania znajduje się poniżej wartości 20. W momencie, w którym RSI 7-okresowe przecina 14-okresowe od dołu, wówczas pojawia się sygnał kupna.

Z kolei okazja do zajęcia pozycji krótkiej pojawia się gdy oscylatory znajdą się w obszarze przewartościowania. Obszar ten możemy wyznaczyć powyżej wartości 80. Kiedy RSI 7-okresowe przecina 14-okresowe od góry, wówczas pojawia się sygnał sprzedaży.

RSI scalping

RSI scalping

Wyjście z pozycji przy scalpingu na towarach

Stop Loss należy umieścić powyżej lokalnego szczytu w przypadku pozycji krótkich, bądź poniżej lokalnych dołków w przypadku pozycji długiej. Pozycje należy zamknąć nie wcześniej niż w momencie osiągnięcia r/r ratio 1:1.

Zarządzanie kapitałem w systemie RSI Commodity Scalping

Należy pamiętać, że strategia inwestycyjna może generować bardzo dużą ilość sygnałów w ciągu dnia. Z uwagi na to, ważne jest aby zastosować rozsądne podejście do zarządzania kapitałem. Trader nie może pozwolić sobie na utratę znacznej części kapitału podczas sesji, a to może się wydarzyć jeżeli pod rząd otrzymamy kilka lub kilkanaście złych sygnałów. Musimy być na to gotowi. Dlatego też warto rozważyć kwestię użycia maksymalnie 0,5% kapitału na pojedynczą transakcję.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Scalper
Transakcje zawiera w ultrakrótkim horyzoncie inwestycyjnym, trwającym od kilkunastu sekund do kilku minut. Posługuje się różnymi systemami transakcyjnymi opartymi wyłącznie na wskazaniach analizy technicznej. Jego styl tradingu jest bardzo czasochłonny, przez co przy komputerze spędza wiele godzin, zawierając każdego dnia od kilku do kilkudziesięciu transakcji. Dzięki znacznej liczbie składanych zleceń, scalper efekty swoich zmagań rynkowych widzi praktycznie natychmiast.