Nasdaq 100 w górę o 1,48%. Oczekiwanie na protokół Fed.

FED
J2T Trade

Główne rynki akcji w USA notowały zyski podczas wtorkowej sesji. Inwestorzy optymizm czerpali z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli Fed. Notowania technologicznego Nasdaq’a 100 skoczyły w górę o 1,48%. Dziś, w środę 23 listopada patrzymy na indeks Nasdaq 100. Trwa oczekiwanie na publikację protokołu ostatniego posiedzenia Fed. Jak inwestorzy odbiorą dzisiejszy protokół?

Poniedziałkowe straty odrobione

Wczoraj amerykański indeks postawił na wzrost. Technologiczny Nasdaq wykazał na zamknięciu skok notowań w górę o 1,48%. Tym samym Nasdaq 100 odrobił w całości poniedziałkowe straty. Warto również dodać, że z głównych indeksów na Wall Street to Nasdaq 100 zyskał najwięcej.

Spółki technologiczne zyskiwały

Przechodząc już do wtorkowego zachowania spółek technologicznych, warto zaznaczyć, że te w przeważającej większości zyskiwały. Najlepiej pod tym względem wypadło Analog Devices. Akcje tego przedsiębiorstwa wzrosły we wtorek ogólnie o 5,77%. Jednak nie była to najwyższa odnotowana wczoraj zmiana ceny na indeksie. Spółka Dollar Tree przewodziła stronie spadkowej. Notowania tej firmy spadły o 7,79%.

Publikacja protokołu Fed

Inwestorzy oczekują na publikację protokołu Rezerwy Federalnej. O godzinie 20 (czas w Polsce) pojawi się raport z ostatniego, październikowego posiedzenia Fed. Protokół będzie zapewne wnikliwie analizowany. Rynkowi uczestnicy w dalszym ciagu szukają wskazówek, co do kolejnych kroków Fed. Warto zatem mieć na uwadze, że w godzinach wieczornych może pojawić się wzmożona zmienność.

FP Markets

Punkt widzenia – rynek badał okolice 11 500 przed wzrostem

We wtorkowej analizie skłanialiśmy się ku budowie ruchu wzrostowego. Treść projekcji brzmiała: „Rynek ma sposobność wykonania dziś podejścia. Taki ruch uzależniony będzie głównie od tego, czy cena stabilnie powróci powyżej 11 590. Jeżeli tak się wydarzy ze strefy: średnia i poziom TDP (11 590) rynek może wykonać podejście. Potencjalnym celem będzie 11 750”.

Rzeczywiście indeks Nasdaq 100 wykonał taki ruch. Jednak zanim do realizacji tej projekcji doszło, rynek zdawał się mieć apetyt spadkowy. Dokładnie zbadane zostały okolice poziomu 11 500 i dopiero około godziny 17 rynek zaczął budować wzrost. Rynek utrzymanie poziomu TDP (11 590) i z zakładanych obszarów rozpoczął wzrost. Wczoraj cena najwyżej sięgnęła 11 740. Dziś w południe patrzymy na wykres technologicznego indeksu.

Scenariusz główny – wzrostowy

Rynek ma sposobność do tego, aby dziś kontynuować ruch wzrostowy. Taki mógłby zostać jednak poprzedzony zejściem do zakresu średniej kroczącej SMA 55. Wówczas na zasadzie touch-and-go rynek od razu odbiłby od średniej do góry. Przełamanie wczorajszych szczytów nadałoby impetu wzrostowi. Prawdopodobnym celem byłyby okolice 11 900.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 23.11.2022

Scenariusz poboczy – spadkowy

Jednak warto zauważyć, że rynek obecnie znajduje się w bliskiej odległości oporu – poziomu TFR (11 825). Cena odbić się może dziś od tego zakresu i tym samym rozpocząć zejście. Na zasadzie budowy niższego szczytu rynek miałby potencjał zejść do 11 500.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 23.11.2022

Konkluzja

Dzisiejsza, środowa sesja jest ostatnią pełną na Wall Street. Jutro jest dzień wolny od handlu ze względu na Święto Dziękczynienia. W piątek natomiast sesja zostanie skrócona. Poziomy zaznaczone na wykresach rozpisane zostały poniżej.

TTR : 12 275

TSR : 12 050

TFR : 11 825

TDP : 11 590

TFS : 11 365

TSS : 11 140

TTS : 10 925

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.