Bitcoin z drobną korektą. Podejście dalej w grze?

178

W środę (20.07) w godzinach wieczornych Bitcoin rozpoczął korektę. Zejście zakończyło się następnego dnia. Bitocin w czwartek znajdował się w okolicach poziomu 22 350USD. Czy kurs BTC/USD ma szansę strzelić 25 500?

Podejście H4 – brak negacji

W dalszym ciągu trwa projekcja, którą rozpisałem w poniedziałek (18.07). Zakończona wczoraj korekta nie wpłynęła na scenariusz tygodniowy. W dalszym ciągu trwa projekcja główna, czyli wzrostowa. Poniżej zamieściłem wykres, na którym widoczny jest ruch od poniedziałku do dziś. Ponownie zamieszczam najpierw treść scenariusza z poniedziałku oraz poniedziałkowy wykres.

Poniedziałkowe założenie: „Najbliższym oporem dla rynku w dalszym ciągu jest poziom 27 316. Ruch wzrostowy na ten tydzień widzę w następujący sposób. Zakładam, że najpierw rynek zejdzie w stronę górnego ograniczenia konsolidacji, aby zretestować ten poziom. Ten poziom zostanie utrzymany. Z tego miejsca tworzony może być ruch wzrostowy. Celem dla tego tygodnia będzie poziom 25 550”.

Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 18.07.2022

Pod tym opisem natomiast zamieszczam wykres aktualny (na dziś). Tak jak w podczas środowej analizy, również teraz usuwam rysunek przewidywanego ruchu (tego z poniedziałku). Na wykresie pozostaje jednak przerywana zielona linia z środy. Target pozostaje niezmieniony.

Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 22.07.2022

Podejście H1

W środowej analizie rozpisałem scenariusz wzrostowy. Zakładałem w nim następujące: „Na wykresie oznaczyłem poziom, który najbardziej będzie mnie dziś interesował. Jest to poziom pomarańczowej przerywanej linii. Obok niej podałem dokładnie jej współrzędną, jednak w przypadku Bitcoina należy przyjąć pewien margines błędu. Zakładam zatem, że poziom ten może być dziś utrzymany. Wiązać to się będzie z badaniem na tej strefie apetytu kupujących. Każdorazowy re-test tego zakresu od góry, będzie dziś świadczył na korzyść wzrostów. Cel ustalam na 24 300„. 

Rynek w środę nieco cofnął, jednak nie było to aż tak silne zejście jak zakładałem. Rozpędzony Bitcoin dotarł w okolice poziomu 24 260, zatem niewiele zabrakło do osiągnięcia pełnego targetu. Wyznaczoną ze środy strefę pozostawiam.

Scenariusz wzrostowy (podejście H1)

Zakładam, że wzrost w ciągu najbliższych kilku godzin może zostać wykonany w następujący sposób. Kluczowe ponownie będzie utrzymanie strefy wyznaczonej pomarańczową linią. Może ona być nadbijana, jednak finalnie musi zostać utrzymana. Jeżeli do nadbicia dojdzie, szybki powrót powyżej strefy potwierdzi przekonanie o wzroście. Następnie każdorazowy re-test strefy od góry determinować będzie impulsy wzrostowe. Targetem na najbliższe godziny jest 24 800. 

Scenariusz wzrostowy (podejście H1) BTCUSD 22.07.2022

Konkluzja

Bitcoin realizuje projekcję na cały tydzień, którą rozrysowałem w poniedziałek (18.07). Do zrealizowania założeń tygodniowych rynek ma jeszcze dwie sesje. Powyżej przedstawiłem również scenariusz na najbliższe godziny handlowe.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.