S&P 500 traci 0,45%. Banki inwestycyjne publikują raporty.

NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Amerykański indeks S&P 500 kończy środę, tracąc  0,45%. Inwestorzy otrzymali dane, które wywołały obawę. Dziś sprawozdania finansowe opublikują największe banki inwestycyjne w USA. Oczekiwanie na wyniki JPMorgan oraz Morgan Stanley. Jak wyglądać może czwartkowa sesja?

Sesji po równo

Indeks S&P 500 stracił w środę 0,45%. Była to 4 z rzędu sesja spadkowa dla tego indeksu spółek dużych. W lipcu sesji spadkowych było tyle samo co wzrostowych. Jak na razie wynik S&P 500 w lipcu to +0,43%.

Twitter odrabia

Po słabym początku tygodnia notowania Twittera podskoczyły. Podczas środowej sesji spółka zyskiwała i odznaczyła się najwyższą zmiennością na indeksie. Akcje Twittera wzrosły o 7,85%, co oznacza, że część strat została już odrobiona. Zdecydowanie więcej komponentów traciło wczoraj. Tej stronie przewodziła spółka Fastenal. Przedsiębiorstwo z sektora budownictwa zmniejszyło wycenę o 6,44%.

Banki inwestycyjne

Dziś sprawozdania za drugi kwartał 2022 roku opublikują jedne z największych banków inwestycyjnych na świecie. Raporty z wynikami finansowymi opublikowane zostaną przed sesją amerykańską. W przypadku spółki JPMorgan szacowany jest wzrost przychodów względem odpowiadającego okresu z 2021 roku. Zdaniem analityków, przychody banku zbliżone będą do 32 mld dolarów. Wartość wskaźnika EPS ma ulec polepszeniu jedynie względem pierwszego kwartału bieżącego roku.

FP Markets

Dla banku Morgan Stanley prognozy są nieco inne. Szacuje się, że przychody spółki zmalały w Q2 2022 roku względem poprzednich okresów. Analitycy twierdzą, że wartość przychodów nie będzie większa niż 14 mld dolarów. Znacznemu pogorszeniu ulec ma również wskaźnik zysku na akcje.

Punkt widzenia – ponownie poniżej 3 760

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza spadkowego. Zakładałem: „Nie można lekceważyć jednak wystąpienia paniki na rynku. Jeżeli ma mieć ona miejsce, przyglądać się będę schematowi spadkowemu. Ruch może rozpocząć się z dwóch zakresów – poziomu ceny 3 850 bądź TDP. Poniżej zaprezentowany został pierwszy wariant. Prostując: podbicie do 3 850 i szybkie zejście poniżej TDP dawać może pierwsze sygnały spadkowe. Wówczas po re-teście od dołu TDP rynek się zerwie. Celem będzie poziom ceny 3 780”.

Podbicie miało miejsce tuż przed 14:30, a chwile później indeks gwałtownie spadł. Target został wypełniony momentalnie. Później rynek odrabiał, jednak dotarłszy do poziomu TDP, re-testował go od dołu i ponownie miała miejsce przecena. Schemat zatem mógł być rozegrany dwukrotnie. Obecnie indeks znajduje się w okolicy wczorajszego dołka. Poziomy ulegają zmianie, a rynek ma szansę na niższe zejście.

Scenariusz główny – spadkowy

Zejście odbyć się może na dwa sposoby. Pierwsza możliwość zakłada, że rynek podbije najpierw w okolice poziomu 3 777 (oznaczony fioletową przerywaną linią). Na tym poziomie zebrana zostanie siła podażowa, a wykonany od dołu re-test tego poziomu determinować będzie dalsze zejście. W przypadku realizacji tej możliwości, targetem będzie 3 720.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy – możliwość pierwsza indeks S&P 500 14.07.2022

Drugi wariant spadkowy wygląda następująco. Przed sesją rynek będzie jeszcze schodził i dojdzie nieco poniżej nowego poziomu TFS. Wówczas na sesji amerykańskiej odbędzie się szybkie odreagowanie i wykonany zostanie re-test poziomu TFS od dołu. Następnie kontynuowany będzie ruch spadkowy, a celem będzie 3 700.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy – możliwość druga indeks S&P 500 14.07.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Jeżeli jednak nowy poziom TFS – 3 748 zostanie utrzymany, wygenerowany może zostać impuls wzrostowy. Zakładam, że wzrost odbyć się może na zasadzie re-testu od góry poziomu TFS. Celem będzie 3 790.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 14.07.2022

Konkluzja

Dziś również warto będzie spoglądać na zachowanie rynku po rozpoczęciu pre-marketu. Już w tym czasie amerykański indeks może pokazać, któryś z opisanych wyżej ruchów. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza głównego w postaci możliwości pierwszej. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 3 887

TFR : 3 842

TDP : 3 794

TFS : 3 748

TSS : 3 701

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.