Zmiana zatrudnienia

  1576
  Noble

  Amerykański wskaźnik makroekonomiczny publikowany co miesiąc jako szeroki raport przez Bureau of Labor Statistics obejmujący kwestie dotyczące rynku pracy. Raport składa się z pięciu części: stopy bezrobocia, zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym, długości tygodnia pracy oraz płacy godzinowej. Dla inwestorów najważniejsza jest zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (non-farm employment change, non-farm payrolls). Wyniki lepsze od prognoz wzmacniają amerykańskiego dolara i miejscowy rynek akcyjny. Sześć odczytów non farm payrolls z rzędu powyżej 160 tysięcy wskazuje na dobrą kondycję amerykańskiej gospodarki.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.