Wykres świecowy

  1648
  Noble

  Bardziej czytelna wersja wykresu słupkowego. Świeca przedstawia te same informacje co słupek – cenę otwarcia, cenę zamknięcia, cenę maksymalną oraz cenę minimalną. Świeca składa się z korpusu oraz knotów, zwanych również cieniami. Biały korpus oznacza wzrost ceny w danym okresie, wówczas dolny kraniec korpusu to cena otwarcia, a górny to cena zamknięcia. W przypadku świecy czarnej, czyli spadkowej, jest odwrotnie, ponadto górny kraniec górnego cienia to cena maksymalna, a dolny kraniec cienia dolnego to cena minimalna.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.