Wykres słupkowy

  1520
  Noble

  Wykres cenowy przekazujący cztery typy informacji za pomocą kolejno ułożonych słupków, a nie jedną, tak jak wykres liniowy. Wykres słupkowy zawiera cenę otwarcia, cenę zamknięcia, cenę maksymalną oraz cenę minimalną danego instrumentu finansowego w określonym interwale. Taki sposób przedstawiania wykresów daje inwestorowi dużo większą ilość informacji, przede wszystkim obrazując rynkową zmienność.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.