WIG

  1529

  Warszawski Indeks Giełdowy. Najdłużej notowany indeks giełdowy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obejmuje akcje wszystkich spółek notowanych na rynku podstawowym; publikowany jest od 16 kwietnia 1991 roku. Indeks dochodowy – w jego wartości uwzględnia się ceny zawartych w nim akcji oraz dochody z dywidend i praw poboru. Wyraża łączną wartość akcji w stosunku do wartości z otwarcia pierwszego notowania – 1000 punktów w dniu 16 kwietnia 1991 roku.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.