Waluta twarda

  1381

  Waluta wymieniana praktycznie w każdym miejscu i czasie. Chodzi przede wszystkim o fizyczną wymianę walut w kantorach oraz możliwość ich przewożenia. Taką walutą jest przede wszystkim dolar amerykański, który jest uznawany w każdym zakątku świata, będąc przy tym główną walutą rozliczeniową w transakcjach międzynarodowych, a także euro, funt szterling, czy też frank szwajcarski.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.