Waluta miękka

  1425

  Waluta, której kupno i sprzedaż poza krajem, w którym jest oficjalnym środkiem płatniczym jest utrudnione. Chodzi przede wszystkim o fizyczną wymianę walut w kantorach oraz ich przewóz i wywóz z kraju. Taką walutą jest przykładowo dinar tunezyjski, którego kupno poza granicami Tunezji jest niemal niemożliwe, ponieważ wywóz dinarów poza granice Tunezji jest nielegalny.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.