Waluta kwotowana

  1521
  Noble

  W rozumieniu rynku walutowego (czyli rynku Forex) jest to druga waluta w kwotowaniu (w parze walutowej), która wyraża wartość waluty bazowej, czyli pierwszej waluty w parze walutowej. Przykładowo, w przypadku pary walutowej GBP/USD, funt jest walutą bazową, a dolar amerykański walutą kwotowaną, a kurs tej pary walutowej to wartość funta wyrażona w dolarach amerykańskich (np. kurs 1,3000 oznacza, że 1 GBP kosztuje 1,3 USD).

  Występuje w poniższych artykułach:

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.