Waluta egzotyczna

  1430

  Jednostka monetarna, na której handel nie jest tak aktywny jak w przypadku głównych walut (EUR, GBP, CHF, JPY, USD, CAD, AUD, NZD). Waluty egzotyczne to przykładowo węgierski forint (HUF), lira turecka (TRY), dolar hongkoński (HKD), czy też meksykańskie peso (MXN). Waluty te charakteryzują się mniejszą płynnością, większą zmiennością oraz dużo wyższym spreadem transakcyjnym.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.