Waluta egzotyczna

  1367

  Jednostka monetarna, na której handel nie jest tak aktywny jak w przypadku głównych walut (EUR, GBP, CHF, JPY, USD, CAD, AUD, NZD). Waluty egzotyczne to przykładowo węgierski forint (HUF), lira turecka (TRY), dolar hongkoński (HKD), czy też meksykańskie peso (MXN). Waluty te charakteryzują się mniejszą płynnością, większą zmiennością oraz dużo wyższym spreadem transakcyjnym.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.