Waluta depozytowa

  1435

  W przypadku rachunków inwestycyjnych (rachunków brokerskich czy rachunków maklerskich) waluta depozytowa to waluta, w której prowadzony jest rachunek. W walucie tej przyjmowane są wpłaty oraz rozliczane są transakcje. Warto o tym pamiętać handlując na rynku Forex – przykładowo, zajmując długą pozycję na parze EUR/USD i posiadając rachunek w polskich złotych zajmujemy tak na prawdę dwie pozycje, najpierw kupujemy dolary za złotówki, a następnie euro za dolary.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.