Trend

  1552
  Noble

  Wyznaczanie trendu to najbardziej podstawowy sposób analizowania wykresów cenowych. Istnieją trzy rodzaje trendów: wzrostowy, spadkowy oraz boczny, określany niekiedy brakiem trendu lub trendem horyzontalnym. Trend wzrostowy występuje w momencie, gdy na wykresie pojawiają się coraz wyżej położone dołki – trend wzrostowy wyznacza się po dołkach. Trend spadkowy ma miejsce wtedy, gdy na wykresie widzimy coraz niższe szczyty – trend spadkowy wyznacza się po szczytach. Trend boczny ma miejsce, gdy cena przez dłuższy czas porusza się w tym samym przedziale.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Day Trader
  Horyzont inwestycyjny inwestora jednodniowego trwa od kilku do kilkunastu godzin. Najważniejszą zasadą, którą się kieruje jest niepozostawianie pozycji na noc. Swoje systemy transakcyjne opiera na analizie technicznej, głównie price action oraz wskaźnikach technicznych – MACD, RSI i Stochastic Oscillator. Liczba sygnałów transakcyjnych waha się między kilkoma, a kilkunastoma dziennie, w zależności od liczby instrumentów, na których dokonuje transakcji.