Trend wzrostowy

  1394

  Inaczej hossa. Sytuacja, w której przez dłuższy okres czasu wartość danego instrumentu finansowego lub całego rynku systematycznie wzrasta. Sytuacja taka określana jest również rynkiem byka. W czasie hossy zalecane jest zajmowanie pozycji długich, czyli grę na zwyżkę wartości instrumentu. O sile trendu świadczy kąt nachylenia wzrostów – im większe nachylenie względem poziomu tym silniejszy trend.

  Występuje w poniższych artykułach:

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Day Trader
  Horyzont inwestycyjny inwestora jednodniowego trwa od kilku do kilkunastu godzin. Najważniejszą zasadą, którą się kieruje jest niepozostawianie pozycji na noc. Swoje systemy transakcyjne opiera na analizie technicznej, głównie price action oraz wskaźnikach technicznych – MACD, RSI i Stochastic Oscillator. Liczba sygnałów transakcyjnych waha się między kilkoma, a kilkunastoma dziennie, w zależności od liczby instrumentów, na których dokonuje transakcji.