Tokyo Stock Exchange

  1365

  Giełda Papierów Wartościowych w Tokio, TSE. Giełda została założona 15 maja 1878 roku jako Tokyo Kabushiki Torihikijo. Jeden z czterech najważniejszych parkietów giełdowych świata, obok giełd w Nowym Jorku i Londynie oraz najważniejsza giełda Azji. Najważniejszym indeksem Tokio Stock Exchange jest Nikkei 225, określany czasem mianem JP 225 skupiający 225 spółek o najwyższej kapitalizacji notowanych na parkiecie giełdy w Tokio.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.