Tick

  1379

  Zmiana ceny danego instrumentu finansowego. Tick nie zawsze oznacza minimalną zmianę ceny – minimalną zmianą ceny może być jeden pips, ale cena może zmienić się od razu o dwa pipsy a nawet więcej (na przykład w przypadku ukazania się nieoczekiwanych danych makroekonomicznych). Każdorazową zmianę ceny instrumentu niezależnie od wielkości tej zmiany nazywamy tickiem.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Day Trader
  Horyzont inwestycyjny inwestora jednodniowego trwa od kilku do kilkunastu godzin. Najważniejszą zasadą, którą się kieruje jest niepozostawianie pozycji na noc. Swoje systemy transakcyjne opiera na analizie technicznej, głównie price action oraz wskaźnikach technicznych – MACD, RSI i Stochastic Oscillator. Liczba sygnałów transakcyjnych waha się między kilkoma, a kilkunastoma dziennie, w zależności od liczby instrumentów, na których dokonuje transakcji.