Swing trading

  1506

  Strategia średnioterminowego inwestowania we wszelkiego rodzaju instrumenty finansowe. Polega na otwieraniu i zamykaniu pozycji w czasie od 3 tygodni do trzech miesięcy (w przypadku tradingu na rynku Forex) i od roku do trzech lat (w przypadku rynku akcyjnego). Strategia ta preferowana jest przez osoby akceptujące średni poziom ryzyka oraz wymaga poświęcenia średniej ilości czasu oraz, biorąc pod uwagę prowizje, jest mniej kosztowna niż day trading.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Swing Trader
  Inwestor wykorzystujący wahania cen w średnim horyzoncie czasowym. W sposób umiejętny łączy codzienne obowiązki służbowe z inwestowaniem nadwyżek finansowych na rynkach. Na inwestowanie poświęca maksymalnie godzinę dziennie, analizując głównie sytuację techniczną na wybranych instrumentach. Wchodząc w pozycję, z góry definiuje poziomy zleceń Stop Loss i Take Profit i oczekuje na rozwój sytuacji rynkowej.