Strefy czasowe Fibonacciego

  1606

  Inaczej nazywane cyklami Fibonacciego. Wskaźnik analizy technicznej wykorzystujący współczynniki Fibonacciego mający za zadanie wyznaczanie punktów zwrotnych. W odróżnieniu od innych wskaźników Fibo, cykle opierają się nie na cenie, a na czasie. Narzędzie to mierzy czas trwania fali trendu i na jego podstawie wskazuje teoretyczne miejsca zakończenia korekty, która po niej wystąpiła.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.