Sesja giełdowa

  1396

  Określony przedział czasu, w którym odbywają się transakcje giełdowe. Sesje giełdowe odbywają się w dni robocze, a czas ich rozpoczęcia oraz trwania różni się w zależności od kraju. Zwykle sesja giełdowa trwa mniej więcej 8 godzin, od rana (7.00 do 9.00 czasu miejscowego) do popołudnia (15.00 do 17.00 czasu miejscowego). W trakcie sesji giełdowej istnieje możliwość nabycia oraz zbycia papierów notowanych na danej giełdzie. W tym czasie obserwowane są także największe obroty miejscowej waluty na rynku Forex.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Swing Trader
  Inwestor wykorzystujący wahania cen w średnim horyzoncie czasowym. W sposób umiejętny łączy codzienne obowiązki służbowe z inwestowaniem nadwyżek finansowych na rynkach. Na inwestowanie poświęca maksymalnie godzinę dziennie, analizując głównie sytuację techniczną na wybranych instrumentach. Wchodząc w pozycję, z góry definiuje poziomy zleceń Stop Loss i Take Profit i oczekuje na rozwój sytuacji rynkowej.