RSI

  1762

  Relative Strength Index, indeks siły względnej. Jeden z najpopularniejszych wskaźników analizy technicznej na świecie stworzony przez Wellesa Wilder’a. Wskaźnik szeroko wykorzystywany na rynku Forex, akcyjnym, towarowym oraz rynku długu. Zadaniem wskaźnika jest porównywanie ruchów wzrostowych i spadkowych cen zamknięcia w danym okresie czasu (domyślnie jest to 14 okresów). Porusza się w przedziale od 0 do 100 punktów. Przekroczenie poziomu 70 wskazuje na wykupienie rynku, a zejście poniżej poziomu 30 jest sygnałem wyprzedania rynku.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.