Risk/Reward Ratio

  1529

  Stosunek ryzyka do zysku, RR. Otwierając pozycję każdy inwestor musi brać pod uwagę jakie straty i zyski może potencjalnie przynieść transakcja. Ryzyko, czyli różnica wartości pomiędzy ceną zawarcia transakcji a poziomem, na którym zostaje ustawiony poziom stop loss. Zysk, czyli różnica wartości pomiędzy ceną zawarcia transakcji a poziomem, na którym zostaje ustawiony poziom take profit. Potencjalny zysk powinien być co najmniej dwa razy większy od potencjalnej straty.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Swing Trader
  Inwestor wykorzystujący wahania cen w średnim horyzoncie czasowym. W sposób umiejętny łączy codzienne obowiązki służbowe z inwestowaniem nadwyżek finansowych na rynkach. Na inwestowanie poświęca maksymalnie godzinę dziennie, analizując głównie sytuację techniczną na wybranych instrumentach. Wchodząc w pozycję, z góry definiuje poziomy zleceń Stop Loss i Take Profit i oczekuje na rozwój sytuacji rynkowej.