Rekwotowanie

  1520

  Odrzucenie przez dealing desk brokera zlecenia złożonego przez inwestora po cenie aktualnej w momencie składania zlecenia i przedstawienie nowej, gorszej ceny realizacji zlecenia. Nową cenę inwestor może przyjąć lub odrzucić. Rekwotowania stosują wyłącznie brokerzy posiadający dealing desk, czyli brokerzy działający na zasadach MM (Market Maker). Rekwotowanie wynika z faktu, że broker MM stara się zabezpieczyć transakcję klienta, co powoduje opóźnienia.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.