Rachunek bieżący bilansu płatniczego

  1489

  Innymi słowy rachunek obrotów bieżących, nazywany w skrócie rachunkiem bieżącym. Z angielskiego current account. Składowa bilansu płatniczego państwa. Na rachunek bieżący bilansu płatniczego składa się saldo wymiany towarów i usług z zagranicą, czyli tak zwany bilans handlowy, saldo transferów bieżących, saldo dochodów oraz inne niesklasyfikowane obroty bieżące. Nadwyżka na rachunku bieżącym zwiększa rezerwy walutowe kraju, deficyt powoduje zmniejszenie rezerw walutowych.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.