Punkt bazowy

  1469

  Na rynku Forex odpowiednik pipsa (jeżeli kwotowanie podawane jest do czterech miejsc po przecinku), czyli czwartego miejsca po przecinku w kwotowaniu pary walutowej (0,0001), wyjątkiem są pary walutowe z jenem japońskim, gdzie punktem bazowym jest drugie miejsce po przecinku (0,01). Jeżeli kwotowanie podawane jest do pięciu miejsc po przecinku, punkt bazowy stanowi 1/10 pipsa. Punkt bazowy jest więc najmniejszą możliwą zmianą ceny instrumentu.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Day Trader
  Horyzont inwestycyjny inwestora jednodniowego trwa od kilku do kilkunastu godzin. Najważniejszą zasadą, którą się kieruje jest niepozostawianie pozycji na noc. Swoje systemy transakcyjne opiera na analizie technicznej, głównie price action oraz wskaźnikach technicznych – MACD, RSI i Stochastic Oscillator. Liczba sygnałów transakcyjnych waha się między kilkoma, a kilkunastoma dziennie, w zależności od liczby instrumentów, na których dokonuje transakcji.