PSI 20

  1413

  Portuguese Stock Index. Główny indeks giełdowy Giełdy Papierów Wartościowych w Lizbonie, funkcjonującej jako Euronext Lisbon – część grupy giełdowej NYSE Euronext. Indeks skupia 20 spółek o najwyższej kapitalizacji spośród spółek notowanych na głównym rynku giełdy. Pierwsza publikacja indeksu miała miejsce 31 grudnia 1992 roku.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.