PSI 20

  1477

  Portuguese Stock Index. Główny indeks giełdowy Giełdy Papierów Wartościowych w Lizbonie, funkcjonującej jako Euronext Lisbon – część grupy giełdowej NYSE Euronext. Indeks skupia 20 spółek o najwyższej kapitalizacji spośród spółek notowanych na głównym rynku giełdy. Pierwsza publikacja indeksu miała miejsce 31 grudnia 1992 roku.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.