Poziomy Fibonacciego

  1550
  Noble

  Zniesienia Fibonacciego (w skrócie zniesienia Fibo). Najbardziej znane narzędzie analizy technicznej oparte o twórczość Fibonacciego. Służy do wyznaczania punktów zwrotnych rynku, przede wszystkim miejsc zakończenia korekt, w których rynek ma powrócić do trendu głównego. Główne poziomy to 23,6, 38,2, 61,8, 161,8, 261,8, 423,6 a także 50 oraz 100 (choć te poziomy nie wynikają z liczb Fibo są istotne z punktu widzenia analizy technicznej).

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.