Pip

  1560
  Noble

  Skrót od angielskiego określenia Price Interest Point. W Polsce określany mianem pipsa. Jest to minimalna wartość zmiany ceny danego instrumentu finansowego. W przypadku rynku walutowego pipsem jest czwarte miejsce po przecinku 0,0001. Wyjątkiem są pary z jenem japońskim, w przypadku których pipsem jest drugie miejsce po przecinku 0,01. Pips w przypadku innych instrumentów zależy od dokładności ich kwotowania, mogą to być jedności, dziesiętne lub setne.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.