Otwarcie pozycji

  1562

  Wejście inwestora w pozycję na danym instrumencie finansowym, niezależnie od tego, czy gra on na wzrost czy na spadek wartości instrumentu. W przypadku rynku akcyjnego jest to kupno akcji lub otwarcie transakcji krótkiej sprzedaży. W przypadku kontraktów CFD i rynku walutowego i kontraktów terminowych jest to zakup kontraktu lub sprzedaż kontraktu. W przypadku opcji jest to kupno lub sprzedaż opcji kupna albo kupno lub sprzedaż opcji sprzedaży.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.