Oscylator

  1412

  Specjalne narzędzie analizy technicznej, które służy do wyznaczania panujących na rynku trendów (choć nie tylko). Jego skuteczność jest dość niska, jednak wychwytuje istotne ruchy cenowe. Zwykle wartości wskaźnika prezentowane są na osobnym wykresie i osobnej skali poniżej wykresu cenowego. Zazwyczaj stosowane są w połączeniu z innymi oscylatorami i wskaźnikami, tworząc system inwestycyjny.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.