Opcje

  1589

  Jeden z rodzajów instrumentów pochodnych, czyli instrumentów finansowych, których wartość oparta jest o wartość danego instrumentu bazowego. Istnieją dwa typy opcji – opcja kupna oraz opcja sprzedaży, a każdy z nich można zarówno kupić jak i sprzedać. Ponadto istnieje kilka rodzajów opcji, które dzieli się na opcje amerykańskie, europejskie oraz egzotyczne. Różnią się one możliwością wykupu, czasem wygaśnięcia, sposobem obliczania wartości itp.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.