NZD

  1429

  Kod ISO dolara nowozelandzkiego, czyli oficjalnego środka płatniczego w Nowej Zelandii oraz na jej terytoriach zależnych i w państwach stowarzyszonych. Wprowadzony w 1967 roku w zastępstwie funta nowozelandzkiego. Wyłącznym emitentem dolara nowozelandzkiego jest Bank Rezerw Nowej Zelandii (Reserve Bank of New Zeland, RBNZ).

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.