NZD

  1600
  Noble

  Kod ISO dolara nowozelandzkiego, czyli oficjalnego środka płatniczego w Nowej Zelandii oraz na jej terytoriach zależnych i w państwach stowarzyszonych. Wprowadzony w 1967 roku w zastępstwie funta nowozelandzkiego. Wyłącznym emitentem dolara nowozelandzkiego jest Bank Rezerw Nowej Zelandii (Reserve Bank of New Zeland, RBNZ).

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.