NYSE Euronext

  1604
  Noble

  Europejsko – amerykańska międzynarodowa grupa giełdowa powstała 4 kwietnia 2007 roku. Powstała z połączenia grupy New York Stock Exchange z europejską grupą giełdową Euronext, do której należały giełdy w Paryżu, Brukseli, Amsterdamie i Lizbonie. Aktualnie jedna z największych grup giełdowych świata z oddziałami w Amsterdamie, Belfaście, Brukseli, Chicago, Lizbonie, Londynie, Nowym Jorku, Palo Alto, Paryżu oraz San Francisco.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.