NOK

  1577
  Noble

  Kod ISO korony norweskiej, czyli oficjalnego środka płatniczego w Norwegii. Historia korony norweskiej sięga 1875 roku, kiedy to utworzona została Skandynawska Unia Monetarna, do której należała także Szwecja oraz Dania. Unia po czasie uległa rozpadowi i tak powstały osobne korony dla wszystkich trzech państw. Wyłącznym emitentem korony norweskiej jest Bank Norwegii (Norges Bank).

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.