New York Stock Exchange

  1566

  NYSE, Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Część transatlantyckiej grupy giełdowej NYSE Euronext (należącej z kolei do grupy Intercontinental Exchange) i jedna z najważniejszych giełd świata. Siedziba giełdy znajduje się na 11 Wall Street na dolnym Manhattanie w Nowym Jorku. Historia New York Stock Exchange sięga końca XVIII wieku. Główne indeksy NYSE to Dow Jones Industrial Average – indeks 30 spółek o najwyższej kapitalizacji i płynności oraz prowadzony przez Standard & Poor’s – S&P 500 skupiający 500 największych spółek z giełdy NYSE oraz NASDAQ.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.