Moving Average

  1412

  MA, średnia krocząca. Metoda statystyczna używana do analizy wykresów cenowych. Podstawowy i jeden z najpopularniejszych wskaźników analizy technicznej. Istnieje kilka rodzajów średnich kroczących, a dwie najczęściej wykorzystywane to prosta średnia krocząca oraz wygładzona średnia krocząca. Średnia krocząca może być obliczana z cen otwarcia, zamknięcia, ceny maksymalnej lub ceny minimalnej z dowolnej ilości okresów.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.