Moody’s

  1573
  Noble

  Agencja Moody’s (Moody’s Corporation, NYSE: MCO). Agencja ratingowa zapewniająca ratingi kredytowe oraz badania dotyczące instrumentów dłużnych i papierów wartościowych. Jedna z „wielkiej trójcy” agencji ratingowych, obok Fitch Ratings i Standard & Poor’s. Założona w 1909 roku. Ratingi publikowane przez Moody’s mają bardzo duży wpływ na sytuację na rynkach finansowych.

  Występuje w poniższych artykułach:

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.