Money Flow Index

  1499

  MFI, indeks przepływów pieniężnych. Wskaźnik analizy technicznej mierzący wielkość strumieni pieniężnych wpływających i wypływających z rynku. Konstrukcja MFI zbliżona jest do wskaźnika Relative Strength Index, jednak poza zmianą ceny bierze pod uwagę także wolumen. Wartości wskaźnika ponad 80 wskazują na wykupienie rynku, a wartości poniżej 20 są sygnałem wyprzedania rynku.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Analityk Techniczny
  Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.