MM

  1617

  Market Maker. Rodzaj modelu działalności brokera, w którym klient dokonuje transakcji bezpośrednio z brokerem MM. Broker pobiera notowania z rynku międzybankowego i na ich podstawie określa własne kursy instrumentów finansowych z odpowiednio szerszym spreadem – spread stanowi zysk brokera. Broker jest więc drugą stroną transakcji i jest jedynym podmiotem dostarczającym płynność na swoją platformę tradingową. Broker w modelu MM może zabezpieczać swoją pozycję lub nie.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.