MDAX

  1541

  Skrót od Mid Cap DAX. Niemiecki indeks giełdowy publikowany przez frankfurcką giełdę Deutsche Boerse. Tworzony od 19 stycznia 1996 roku, składa się z 50 największych pod względem kapitalizacji rynkowej spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie nad Menem, z wyłączeniem 30 największych spółek wchodzących w skład indeksu DAX 30 oraz z wyłączeniem spółek z sektorów technologicznych.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Inwestor
  Posiada średnio- i długoterminowe nastawienie do inwestowania. Zawiera niewiele transakcji w miesiącu – często jedną lub nawet żadnej – w oczekiwaniu na realizację zakładanego scenariusza rynkowego. Decyzje inwestycyjne podejmuje na podstawie analizy fundamentalnej, natomiast sam moment wejścia i wyjścia z pozycji definiuje z wykorzystaniem narzędzi analizy technicznej. Inwestuje w wartość, nie interesuje go szum rynkowy na niskich interwałach czasowych.